Львівводоканал з березня 2022 року окремо виділятиме плату за абонентське обслуговування

З березня 2022 року звичну платіжку за водопостачання буде розділено на дві складові: оплата послуг централізованого водопостачання та централізованого водовідведення та оплата за абонентське обслуговування. Це передбачено частиною 1 ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

На сайті Львівводоканалу 10.02.2022р. був оприлюднений публічний  індивідуальний договір  про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, який вважається укладеним через 30 днів після розміщення. Відповідно, з березня місяця 2022 року в платіжках за воду окремою стрічкою буде винесено оплату за абонентське обслуговування. Розмір плати за абонентське обслуговування  затверджено наказом ЛМКП «Львівводоканал» від 10.02.2022 року № ОД – 142.  Абонплата вираховується окремо і на водопостачання, і на водовідведення. Зазначимо, що граничний розмір абонентської плати встановлює Кабінет Міністрів України, а саме Постанова КМУ від 21.08.2019 р. №808.

Плата за абонентське обслуговування по договору/особовому рахунку на місяць становитиме:

  • плата за абонентське обслуговування з централізованого водопостачання становить – 11,63 гривні на місяць (з ПДВ).
  • плата за абонентське обслуговування з централізованого водовідведення становить – 11,63 гривні на місяць (з ПДВ).

Разом абонентське обслуговування становитиме – 23,26 гривні на місяць (з ПДВ).

Як зазначає, директор ЛМКП «Львівводоканал»  Дмитро Ванькович: «Важливо зрозуміти, що до січня 2022 року витрати на абонентське обслуговування входили в тариф на послуги водопостачання і водовідведення. Однак вже цього року під час розрахунку тарифу Національна комісія вилучила певні статті витрат, а саме плату за абонентське обслуговування. Таким чином підприємство виносить зазначені витрати в  окрему стрічку в платіжці.Тобто, запровадження абонплати – це вимога законодавства. Підприємство розпочало процедуру введення абонентської плати задовго до початку війни в Україні, а більшість міст України відділили абонентську плату від тарифу ще у 2021 році. Розмір абонентської плати не має перевищувати гранично допустимої суми у 35,19 гривні станом на сьогодні, як було визначено Кабміном. В такий нелегкий для нас і держави час, оплати від наших споживачів є єдиним джерелом надходження коштів, які нам необхідні для забезпечення щоденної роботи водопровідної та каналізаційної системи міста у цих надскладних умовах. Ми сподіваємося на розуміння наших споживачі».

 

Одразу відповідаємо на поширені запитання:

 

Абонентська плата – це новий вид платежу?

Ні, «Плата за абонентське обслуговування» не новий вид платежу, а визначений Законом України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 № 2189, який введено в дію з травня 2019 року, та є обов’язковим платежем для всіх споживачів, з якими укладено індивідуальний договір про надання послуг з централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення. До 1 січня 2022 року витрати абонентської плати входили до складу чинного тарифу на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. Однак у тарифах на послуги на 2022 рік не враховуються витрати на збут для індивідуальних споживачів відповідно до вимог Закону України від 03.12.2020 № 1060-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг».

 

Які витрати підприємства входять в абонплату?

Оплата праці з відрахуваннями на 2022 рік

Послуги з програмного забезпечення

Поштові послуги

Послуги зв’язку

Матеріали виробничі, канцтовари, швидкозношувані матеріали

Амортизація необоротних активів

Та інші витрати для розподілу обсягу послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за послуги водопостачання та водовідведення

 

Який розмір абонплати?

Розмір плати за абонентське обслуговування затверджено наказом ЛМКП «Львівводоканал» від 10.02.2022 року № ОД – 142. Абонплата вираховується окремо і на водопостачання, і на водовідведення.

Плата за абонентське обслуговування з централізованого водопостачання становить:

плата за абонентське обслуговування з централізованого водопостачання становить – 11,63 гривні на місяць (з ПДВ).

плата за абонентське обслуговування з централізованого водовідведення становить – 11,63 гривні на місяць (з ПДВ).

Зазначимо, що граничний розмір абонентської плати встановлює Кабінет Міністрів України, а саме Постанова КМУ від 21.08.2019 р. №808. Сума може змінюватись в залежності від затвердженого мінімального прожиткового мінімуму в Україні.

 

Кому абонентська плата не буде нараховуватись?

Нараховуватись плата за абонентське обслуговування не буде тим споживачам у кого укладено колективний договір. Це ті споживачі, які сплачують за послугу водопостачання та водовідведення не на рахунок підприємства, а одразу на рахунок ОСББ.

 

Чи залежить розмір абонентської плати від кількості зареєстрованих чи об’ємів спожитої послуги?

Абонентська плата нараховується щомісячно, у фіксованому розмірі, з розрахунку на один особовий рахунок, незалежно від кількості мешканців у квартирі чи об’ємів споживання послуги. Навіть якщо абонент місяць не користувався водою, то рахунок за неї прийде з нульовими показниками, а абонплату потрібно сплатити

Чи поширюватимуться субсидії на абонентську плату?

Так, поширюватимуться згідно із Постановою Кабінету Міністрів України №490 “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування”.