Змінилася вартість повірки та опломбування водолічильників

Комунальне підприємство «Львівводоканал» переглянуло ціни на повірку індивідуальних приладів обліку холодної води та ввело платну послугу з опломбування водолічильників.

Вартість метрологічної повірки у лабораторії – 143,94 грн., вартість повірки на переносній проливній установці – 238,50 грн.

Вартість опломбування нового приладу обліку – 74,28 грн. (в тому числі вартість опломбування засобу обліку води – 17,46 грн. та вартість доїзду громадським транспортом із врахуванням витрат робочого часу та заробітної плати працівника до місця проведення робіт – 56,82).

Вартість опломбування після проведеної повірки/ремонту – 84,54 грн (в тому числі вартість розпломбування лічильника – 10,26 грн, вартість опломбування засобу обліку води – 17,46 грн, вартість доїзду громадським транспортом із врахуванням витрат робочого часу та заробітної плати працівника до місця проведення робіт – 56,82)

«Пломбування лічильника відбувається для того, щоб унеможливити зміну показників. «Львівводоканал» як безпосередній постачальник послуг найперше зацікавлений у коректності роботи приладу обліку води. Саме тому наше підприємство має монопольне право опломбовувати водолічильники. Оскільки витрати, пов’язані з обслуговуванням та повіркою загально-будинкових та індивідуальних засобів обліку, вилучені з тарифів на водопостачання та водовідведення, підприємство не має інших законних джерел відшкодування таких витрат, окрім як запровадження платної послуги. Розрахунок вартості зазначеної послуги виконано відповідно до чинного законодавства та включає у себе витрати на матеріали, витрати на заробітну плату працівника, який надає послуги, витати на проїзд, податки тощо»  проінформували у планово-економічному відділі

На підприємстві додають, що підставою для перегляду цін на такий вид послуг, як повірка лічильників холодної води в ЛМКП «Львівводоканал» стало підвищення заробітної плати відповідно до змін і доповнень до Галузевої угоди між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Об’єднанням організацій роботодавців «Всеукраїнська конфедерація роботодавців житлово-комунальної галузі України» та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на  2017-2018 роки, яку зареєстровано в Мінсоцполітики 19.02.2018  за № 5 та зміною інших складових витрат.

«Ми не переглядали тарифи на повірку з 2017 року. За цей час суттєво зросли витрати підприємства, наприклад середня заробітна плата зросла на 69% (з 5401 грн. до 9150 грн. (зростання на 69%) , витрати послуг ДП «Львівстандартметрологія» зросли на 26% (з 29,16 грн, до 36,72 грн.), інші складові витрат  на 40%-50%, що стало підставою для перегляду тарифів на послуги з метрологічної повірки»  зазначила Наталя Тимчишин, керівник планово-економічного відділу.

Для опломбування та розпломбування індивідуальних приладів обліку холодної води необхідно телефонувати у Сервісний центр за номером 240-11-40.

У працівників, які проводять зазначені роботи, наявність службового посвідчення з підписом керівника і печаткою підприємства є обов’язковою.